Return to Kalendář akcí

Noční výsadek

SRAZ: 2. 10. 2020 ve 20:00 hod. u klubovny

UKONČENÍ AKCE: 3. 10. 2020 v 10:00 hod. (místo bude upřesněno)

CENA: 150,- Kč (bude vybíráno na srazu)

  • Cena zahrnuje dopravu na místo výsadku, nocleh (+ topení v objektu), snídani, čaj večer po příchodu do objektu, drobný materiál.
  • V ceně není zahrnuto jídlo a pití v průběhu výsadku!
  • Říjnové počasí bývá sice ještě někdy hezké, ale přece jen ještě občas mrzne a stalo se, že jsme šli i po sněhu. Navíc v noci je výrazně chladněji, než přes den.
  • Volte tedy teplé oblečení, určitě nezapomeňte na střediskové tričko, šátek, čepici a rukavice – když ne na sobě, tak je mít určitě v rezervě v batohu. Nezbytností je pláštěnka, na výsadek jezdíme bez ohledu na počasí, takže klidně můžete jít v dešti i sněhu. Nehledě k tomu, že pláštěnka dobře poslouží jako podložka na sezení při odpočinku v terénu. Boty by měly být pevné a vysoké, odolné proti vlhkosti a také dobře rozšlápnuté. I když si naplánujete trasu třeba jen 8 km, můžete ve skutečnosti ujít mnohem více – než najdete správný směr, nachodíte mnohdy pár kilometrů navíc. Drobné bloudění není na výsadku také žádnou výjimkou. Naprosto nevhodné jsou různé typy tenisek, adidasek apod.
  • Zavazadla rozdělit na 2 části: Věci na nocleh – hrnek, ešus (nebo alespoň víčko), ručníček, minihygiena, spacák, karimatka, přezůvky (v případě deště doporučuji přibalit náhradní boty) se povezou samostatně a budou v cíli vyloženy organizátory. Batoh musí být řádně označený. Věci na výsadekskautskou průkazku, šátek na zavázání očí, roušku do auta, reflexní páska, pláštěnka, svačina, pití, baterka, náhradní ponožky atd., si každý ponese v malém báglu s sebou. V noci může i mrznout!!!

Pravidla výsadku naleznete ZDE!