Mise SZ – výprava družiny Mloků a Jestřábů

Mise SZ – výprava skautů

17. – 18. 5. 2019

Více iformací a přihlašování ZDE!

***

Za technikou a poznáním – výprava skautů a skautek

11. – 12. 5. 2019
výprava skautů a skautek
Více informací ZDE

Svojsíkův závod okresní kolo 2019

Svojsíkův závod – okresní kolo 2019

Nová fofogalerie ZDE

Kostelečtí skauti bodují

***

Poslední pátek a sobotu v dubnu pořádalo skautské středisko Psohlavců v Českém Brodě okresní kolo Svojsíkova závodu. Páteční uvítání družinou husitů a pak i samotným Žižkou nás přeneslo do dob minulých.  Sobotní závod pokračoval ve stejné historické lince a legendy k jednotlivým úkolům se nesly s husitským příběhem. Celodenní závod se skládal ze dvou částí, a to závodu jednotlivých družin, kterých se sešlo 25 a z části, kde jednotlivci mohli, ukázat co dovedou. Body z obou částí pak stanovily pořadí jednotlivých družin a děti z našeho střediska v konkurenci obstály velmi pěkně.

Jedné družině skautů se podařilo obsadit třetí medailovou příčku a jedna družina skautek obsadila skvělé první místo a postupuje do krajského kola Svojsíkova závodu, které bude na přelomu května a června. Držte nám palce!

Za středisko Datel

Katka Hejduková a Stanislav Hrnčíř

Skautské putování ke sv. Jiří

Skautské putování ke sv. Jiří

24. dubna 2019

Fotogalerie z akce ZDE

***

Duben je tradičně pro skauty nabitým měsícem.
Mimo závodu máme i svátek a to 24. dubna, kdy je sv. Jiří. Tentokrát svátek padl na středu, a tak jsme místo klasické schůzky putovali z Jevan na Aldašín, kde jsme si v místním kostele osvěžili legendu o sv. Jiří. Zároveň vedoucí střediska Karel Michalik (Orel) využil tento den k předání skautského vyznamenání sv. Jiří Ivaně Kašparové (Kvak), která vede dlouhodobě světlušky a velmi se zasloužila o obnovu a rozvoj skautského střediska v Kostelci. Patří ji za to velký dík.

Za středisko Datel

Katka Hejduková a Stanislav Hrnčíř

Skautské křtiny 2019

Skautské křtiny

27. dubna 2019

***

V sobotu 27. dubna si vyjdeme na tradiční vycházku do Rokle Úmluvy na Skautské křtiny. Bude-li nám přát Sv. Petr, potvrdíme zde, na památném místě novodobé historie skautování v Kostelci, své přezdívky, zahrajeme si skautské hry a opečeme svého buřtíka. Sraz v 9:30 u klubovny, návrat cca 14 hodin na náměstí. Jdeme v kroji!

Letos budou naše oddíly zastupovat při křtinách jen vlčata a světlušky, protože skautky a skauti tou dobou budou usilovat o úspěch v okresním kole Svojsíkova závodu.