Skautky

Schůzky našeho 8.oddílu Kopretiny se konají každou středu od 16:30 do 18:30 hod.

Sraz vždy u vchodu do nové klubovny. Zakončení pak u vchodu do nové klubovny.

Kromě oddílových schůzek se konají víkendové výpravy a prázdninový tábor, jejichž termíny a náplň naleznete v sekci  Akce.

Schůzky se odehrávají v naší klubovně v areálu lesoparku (bývalá plicní léčebna). Většinou program zahajujeme venkovní hrou, proto je nutné přizpůsobit oblečení a obuv pobytu v přírodě za jakéhokoliv počasí a světla. Následují aktivity spojené s tématem na dané období, individuální a společné rozhovory, práce pro klubovnu a středisko. Aktivity pro individuální rozvoj dovedností a schopností.

První schůzka v měsíci je vždy v kroji. Kdo kroj nemá, nezapomene si vzít střediskové triko.

Vybavení na schůzku – psací potřeby, KPZ, uzlovačka, stezky, aktivní přístup, chuť poznávat a tvořit, ostatní dle zadání.

Víkendové a další akce pro skautky najdete v akcích střediska.

Vedoucí oddílu

Kateřina Hejduková

vůdkyně oddílu

katka@skaut-kostelec.cz
Barbora Gubišová (Bára)

zástupkyně vůdkyně oddílu

bara@skaut-kostelec.cz

Mám ráda děti zvídavé, tvůrčí, spolehlivé, sportovně založené a s otevřeným přístupem k poznání a chutí zkoušet nové věci, někdy mohou i trochu zlobit. V rámci skautského vzdělávání jsem splnila Čekatelskou a Vůdcovskou zkoušku, takže mohu dělat vedoucí dětských táborů a zdravotníka zotavovacích akcí. V roce 2016 jsem si rozšířila vzdělání o Kapitánskou zkoušku a doufám, že se naše činnost rozroste o vodácké aktivity. Pro středisko plním funkci hospodářky.

Odborné zkoušky

Aktuální interaktivní přehled odborek se všemi materiály včetně pracovních listů je k dispozici ke stažení na adrese odborky.skaut.cz