Return to Světlušky

Světlušky v lese

Sraz i zakončení u vchodu do klubovny. Pokud nepadají trakaře (neboli poanglicku psi a kočky) nebo není hluboká tma, probíhá schůzka venku. Světlušky by měly být patřičně vystrojené na pohyb venku.

březen-duben 2018

Po úspěšném absolvování Bradavického výjezdního školení si začneme užívat jara.

Schůzka 13. března: sejdeme se v klubovně, ale skončíme v 18 na náměstí před ZŠ.  Kdo chce, naváže v knihovně promítáním Záhady Hlavolamu. Upozorňujeme na stopovací hru o Rychlých šípech (pořádá městská knihovna v Kostelci).

Schůzka 20. března: sejdeme se v klubovně, ale přesuneme se do Muzea a skončíme opět na náměstí v 18. hodin.

Výpravu plánujeme na 3. dubnový víkend (20.-21.4.) výpravou do neznáma: vše poneseme s sebou a venku v neznámu asi i přespíme. Přihlašování přes odkaz na doodle.

V květnu, po dvou supervíkendech, 12. 5. jedeme soutěžit na ZVAS!

leden 2018:

13.1.2018 Prahou plnou strašidel www.strasidla.net

sraz 14:00 u ZŠ, odjezd 14:15, návrat ne dříve jak v 18 hod.

S sebou výstroj na chození venku, KPZ, svačina a pití, skautská průkazka, 20,- na startovné, 2 jízdenky PID za 28,- Kč, žlutý světluškovský šátek, zápisník, vytištěné šifry z webu, morseovka!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Březen 2017 <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

13.3. Ředitelské volno – možné jednodenní hlídání světlušek, které mají ten den volno ve škole.

Program pro děvčata školou kosteleckou povinné – hlídání místo ředitelského volna.
Pokud jsou sourozenci, tak oba (aby starší pomohla starat o mladší) – nikoliv jen ta mladší.
8:00 nástup, dopoledne bloudění lesem (Jeníček a Mařenka) cestou necestou, lesem nelesem, polem nepolem.
Oběd v klubovně (nebo u klubovny),pak odpočinek pro BJM vleže/lucerny pro světlušky.
Společná hra venku a v 16 hod rozchod. cena 100 (70)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Z programu 2015<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Schůzka 8.9.2015: Čtyři nové uchazečky a stará dobrá garda v celkové síle 20 světlušek. Domlouvaly jsme si Polívkáč a skautský program (Nováčky a Lucerny), zavzpomínaly na tábor a zahrály 3 hry: Pistolnický souboj, Prdelky a Zvířata v lese.

Schůzka 15.9. 2015: Polívkáč na obzoru, co nosíme s sebou na schůzku, zapomenuté kroje a hlavně hry v lese: Pavoučí vajíčko, Švédská přetahovaná, Pakobal (trénujeme fér hru).

Polívkáč 19.-20.9.2015

Rozloučení s létem – slavnostní dožínky pro matku Země Mabon. Spolu se dvěma skautkami jsme uvařily dvě polévky  a upekly dračí vejce. Ozdobily jsme doubek a poděkovaly za úrodu.  Nedaleko studánky jsme zabivakovaly pod 4 přístřešky, opekly buřtíky (co nestihla spořádat Janka) a večer jsme hledaly v temném lese světlušky. Skautky poslaly do podzemní říše vše, co nechtějí, aby se příští rok opakovalo. Ráno při balení jsme ještě uvařily kaši (jedna porce byla dokonce oříšková), sbalily a vrátily se v pravé poledne a s deštěm v zádech domů.

Schůzka 22.9. 2015 Družiny zachraňovaly světlušky z pavoučí sítě. Proběhly si bludný závod podle odpovědí na otázky, které se týkaly polívkáče. Víc jsme toho nestihly, domlouvaly jsme si přihlášky na Výsadek.

Schůzka 29.9. 2015 Jiřička připravila soutěže o stromech a státní vlajce. Po schůzce už všechny světlušky umí poznat břízu, buk, dub, lípu, smrk, jedli a kaštan. Doufám, že o tu znalost dopříště nepřijdou, navíc perla Bezzubka byla jediná, kdo poznal všech 16 stromů v testíku 🙂

Schůzka 6.10. 2015 Ještě jednou stromy – než nám listnáče opadají, ve trojicích jsme vytvořili plakát pro Můj strom. A potom si oběhly v lese malý orienťáček, ve kterém jsme nasbíraly nápovědu pro jména dvou kytiček: řebříčku a divizny. Poslední přípravy před výsadkem: Už známe jméno našeho výsadku: BADYÁN. Za 14 dní si dáme další výpravu – tentokrát nenáročnou a tudíž pro všechny: Víkend s Kocourem Mikešem.